Забужко О. NotreDamed’Ukraine: Українка в конфлікті міфологій

82
З-12
Забужко О. NotreDamed’Ukraine: Українка в конфлікті міфологій / О. Забужко. – 2-ге вид., переробл. і допов. – Київ : Комора, 2014. – 636 с.

Хто ми – Україна чи Малоросія? Європа чи Росія? Чи українська релігійніcть – це те саме, що візантійське православ’я? Чи й справді українці – це «селянська нація»? Яку таємницю берегли «таємні товариства» малоросійських дворян 19 ст.? Звідки в «Лісовій пісні» зашифрована легенда про Грааль? Що є демократія, а що – хамократія? У чому полягав модерний «український проект», і чи вдалося нам його реалізувати? Одна з найвідоміших книг Оксани Забужко, вперше видана 2007 р. й відзначена багатьма престижними нагородами, пропонує читачеві вражаючу інтелектуальну подорож крізь віки, культури й конфесії в пошуках «України, яку ми втратили». Ключем до неї стає міф Лесі Українки – найгірше прочитаної і найдраматичніше недооціненої письменниці з пантеону наших національних класиків.
Це не лише фундаментальна історико-культурна праця та вишукана філологічна екзегетика. Це ще й книга-попередження про наше сьогодення – про те, як жорстоко ми розплачуємося за втрату й забуття багатовікової лицарської культури.

Залишити відповідь