Метал і надра – сила країни

Шановні користувачі!
Щорічно у третю неділю липня в Україні відзначають День працівників металургійної та гірничодобувної промисловості. У 2025 році цей день припадає на 20 липня.
У Кривому Розі День металурга і гірника – це важливе свято, адже місто має потужну металургійну і гірничодобувну промисловість. Це свято є професійним для значної частини мешканців нашого міста. В умовах воєнного часу криворіжці зміцнюють тил своєю працею на комбінатах і заводах, в шахтах і кар’єрах та захищають нашу країну від російської навали, відстоюють право України бути вільною і незалежною.
До вашої уваги абонемент навчальної літератури пропонує відкритий перегляд «Метал і надра – сила країни». Представлена література з основ металургійної та гірничої справи для інженерів-металургів, інженерів-збагачувальників та гірничих інженерів.
Також до вашої уваги бібліографічний список представлених видань.
Відповідальна Людмила Баранова.
Творці державності

Шановні користувачі!
Цього року, 15 липня, українці вже четвертий раз відзначають День Української Державності. Свято набуло великого значення саме зараз, коли наша країна стикнулася з повномасштабним вторгненням РФ та дезінформацією щодо нашої історії та здобуття незалежності. Це день, який нагадує нам, що Україна з давніх-давен мала свою тисячолітню історію, культурні надбання, релігійні переконання, традиції та звичаї.
День Української Державності нерозривно пов’язаний із розвитком військової справи, воєнного мистецтва та бойових традицій. Українці – нащадки воїнів-русинів, козаків, січових стрільців. І сьогодні триває боротьба за українську державність. Сучасні Збройні Сили України щодня героїчно стримують російського агресора, захищають суверенітет і незалежність Української держави.
До вашої уваги абонемент навчальної літератури пропонує тематичну книжкову виставку «Творці державності». Представлена література про історію української державності та самобутності; про видатних діячів науки, культури; історію військових традицій, українського національного руху; нашої ідентичності; українську революцію 1917–1921 років, Помаранчеву революцію 2004 року, Революцію гідності 2013–2014 років та сьогодення України. Відповідальна Людмила Баранова.
Конституція – наша сила, наша єдність

Шановні користувачі!
До вашої уваги тематична книжкова виставка “Конституція – наша сила, наша єдність”. Відповідальна Наталія Шапран.
Хімія для металургів та гірничих інженерів

Шановні користувачі!
Значення хімії як фундаментальної науки важко переоцінити, зокрема для технічних спеціальностей. Хімія надає фундаментальні знання про склад речовин, їх властивості та хімічні процеси, які лежать в основі виробництва, вона є основою для розуміння та вирішення проблем, що виникають у виробничих процесах.
До вашої уваги абонемент навчальної літератури пропонує тематичну книжкову виставку «Хімія для металургів та гірничих інженерів». Представлена література про основні поняття та закони загальної хімії, основи хімічної термодинаміки і кінетики, хімічні методи дослідження матеріалів та основні хімічні закони та властивості, які визначають розвиток сучасної видобувної та переробної промисловості і металургії. Підготувала Людмила Баранова.
Конституційне право України

Шановні користувачі!
Розвиток України як соціальної та правової держави визначається Конституцією України. Вона слугує не просто законом, а головним підручником життя для кожного громадянина та всієї держави. Конституція – це надійний дороговказ, який допоможе вам, вашим батькам та всій вашій родині будувати щасливу Україну.
Запрошуємо на відкритий перегляд літератури “Конституційне право України“, який експонується в читальній залі головного корпусу. Відповідальна Людмила Дорогокупля.
Також до вашої уваги бібліографічний список представлених видань ↓
Маркетинг та менеджмент

Шановні користувачі!
Тематична книжкова виставка “Маркетинг та менеджмент” присвячена двом різним, але взаємозв’язаним сферам у бізнесі.
Представлені навчальні посібники, підручники та монографії. Відповідальна Галина Потапова.
5 червня – Всесвітній день довкілля

Шановні користувачі!
…Щоб тільки неба очі голубі цю землю завжди бачили в цвітінні. Ліна Костенко
Щорічно 5 червня в Україні відзначається Всесвітній день довкілля. Ця подія допомагає привернути увагу суспільства до екологічних проблем і підкреслює гостру необхідність в зміні ставлень людини до природних ресурсів.
До вашої уваги пропонуємо тематичні книжкові виставки: «ДОТОРКНИСЬ ДУШЕЮ ДО ПРИРОДИ», “НАША ЗЕМЛЯ – НАШЕ МАЙБУТНЄ”. Представлена література про глобальні екологічні проблеми людства, екологічну безпеку в гірничопромислових районах, наслідки антропогенного впливу на довкілля та тенденції розвитку людської цивілізації. Відповідальні Людмила Баранова, Наталія Шапран.
Мій край – моя історія жива

Шановні користувачі!
Минуле Криворіжжя – це захоплива й загадкова сторінка, що сягає глибокого коріння, закладеного запорізькими козаками. Історія цього краю – це не лише свідчення про битви, що розгорталися на безкрайніх степових просторах проти численних загарбників, а й невід’ємна частина літопису української державності та особистих доль багатьох людей.
До вашої уваги абонемент навчальної літератури пропонує віртуальний бібліографічний огляд літератури «Мій край – моя історія жива». Представлена література з історії Криворізького краю та літературні твори про життя на Криворіжжі в різні часи. Підготувала Людмила Баранова.
Кривий Ріг – моє місто

Шановні користувачі!
Продовжує проєкт “Тиждень історії Кривого Рогу в об’єктиві книг” бібліографічний огляд літератури “Кривий Ріг – моє місто“. Підготувала Людмила Дорогокупля.
Духовні скарби Криворізької землі

Вашій увазі, шановні читачі, пропонується бібліографічний огляд літератури «Духовні скарби Криворізької землі». Книги знайомлять з пам’ятками народної творчості місцевого походження.
Криворіжжя – це край, щедрий на фольклорні багатства. На цій землі народились й розквітли багатоколірним вінком прекрасні легенди, перекази, казки та інші жанри усної народної творчості. З покоління в покоління передавались перлини фольклорної спадщини нашого краю, котрі по крупинці збирались місцевими краєзнавцями. Це внесок наших земляків у духовний розвиток і збереження та примноження скарбів національної мудрості народу.
Бібліографічний огляд підготувала Ганна Юсупова.