Круглий стіл до 100-річчя Великої злуки та Соборності України
22 січня 2019 року Україна відзначає знакову дату – сторіччя Великої злуки та День Соборності України. Із цієї урочистої та значущої для всіх українців нагоди бібліотекою Криворізького національного університету за участі кафедри інженерної педагогіки та мовної підготовки було організовано та проведено круглий стіл до 100-річчя Великої злуки та Соборності України.
На Круглому столі, в якому взяли участь 15 завідувачів відділами й секторами, головувала директор бібліотеки С. О. Баскакова.
У ході Круглого столу слово взяла канд. філол. наук, ст. викл. каф. ІПМП Я. С. Гладир, яка виголосила ґрунтовну інформативну доповідь щодо історичного підґрунтя, карколомного драматичного перебігу та визначальних наслідків подій 22 січня 1919 року для українського національно-визвольного руху. Зокрема, Я.С. Гладир нагадала присутнім про витоки ідеї української соборності, про відображення цих ідей у працях кращих українських митців, наголосивши на тому факті, що у цей день прийнято також згадувати іншу подію, яка відбулась роком раніше (22 січня 1918 р.), а саме – прийняття IV Універсалу УЦР, яким проголошувалася повна незалежність Української Народної Республіки. Було згадано і видатних українських політичних діячів того часу, зокрема очільника Директорії Володимира Винниченка, чий підпис засвідчує Універсал про злуку; і трагічну тогочасну добу політичних суперечностей, яка забрала так багато життів українських патріотів, і політичні складнощі, які виникали на шляху до об’єднання українських земель.
Окремий виступ головуючої було присвячено пам’яті героїв Крут – однієї з найтрагічніших сторінок української національно-визвольної боротьби періоду 1918-1920 рр.
Присутні висловлювали думки щодо актуальності й доцільності вшанування цього свята саме сьогодні, коли єдність української нації стає тією непереможною силою, яка підтримує наш народ на його нелегкому історичному шляху.
Велика злука 22 січня 1919 р. – безсумнівно, подія, яка залишила непересічний відбиток в українській історії, адже недарма за національну єдність та національну ідею вмирали покоління наших славетних пращурів.
Світлини:
Залишити відповідь
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.